СДСМ не сака нивниот предлог да стане претседател

Иванов го предложи Камбовски за претседател на анкетната комисија, ВМРО-ДПМНЕ прифати Скопје, 16 мај - Претседателот Ѓорге Иванов на денешната средба со ...
| | веќе видена | слични

- Со оглед на фактот дека двете политички партии подолго време не успеваат да се согласат за заеднички прифатлив предлог или решение за тоа кој да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ го прифати предлогот на претседателот Ѓорѓе Иванов, професорот Владо Камбовски да биде претседател на експертската комисија за утврдување на фактите ...
| | веќе видена | слични

Предходно ВМРО-ДПМНЕ го прифати Камбовски како соодветен кандидат. За СДСМ академикот Камбовски не е соодветна фигура затоа што бил министер во влада на ВМРО ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 598 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 294 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 342 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ не сака нивниот предлог да стане претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: