Груевски: Нема условување за уставните измени

2 копии

Дебата се води за уставни измени... Нова демократија и Демократската унија за интеграција, партиите на етничките Албанци во Македонија, предлагаат принципот на ...
| | веќе видена | слични

Бара ли ДУИ проширување на рамката на Охридскиот договор. Во партијата на Ахмети велат дека новите предлози за уставните измени биле надвор од Рамковниот. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Нема условување за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: