Дон Нелсон тренер со најмногу победи

Синоќа во НБА лигата се одиграа 13 натпревари. Главното внимание беше ставено во "Форд Сентер", каде што Оклахома Сити го совлада тимот на Феникс со резултат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лејкерси во Минеаполис дојдоа без Коби Брајант, додека и Минесота беше без својот најдобар стрелец Ала Џеферсон. Малку недостасуваше домаќините да направат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дон Нелсон тренер со најмногу победи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: