Втор пораз од Хрватска

Женската ракометна репрезентација на Македонија, денеска, на гостувањето во Чаковец, загуби убедливо од домашната селекција на Хрватска со 23-36. „Коцкестите" ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
сите 548 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 356 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 133 | | | веќе видена

Како дел од изборната кампања, кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска беше меѓу граѓаните на општина Радовиш. Од присутните, Пендаровски побара ...
сите 290 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор пораз од Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: