Вебер ќе стартува од пол позицијата

Трката во Малезија одбележа нови две имиња на вечната листа на освојувачи на бодови во Формула 1. Хаиме Алгуерсуари од Торо Росо и Нико Хулкенберг од Вилијамс ...
| | веќе видена | слични

Победник на трката од шампионатот во Формула 1 за Големата награда на Малезиј е возачот на Ред Бул, Германецот Себастијан Фетел. Тој на самиот старт го мина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот германски возач од редовите на Ред Бул успеа да стигне до победата на трката за ГН на Малезија. На првите двете трки оваа сезона, Себастијан Фетел ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Ред Бул Рејсинг доминираше на трката за Големата награда на Малезија постигнувајќи двојна победа. Себастијан Фетел ја постигна првата победа во оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вебер ќе стартува од пол позицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: