Коњановски: Сериозно оштетена браната во Слатино, останува да делуваме координирано


Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска го посети локалното население кое живее во околината на браната ...
| | веќе видена | слични

Продлабочен е преливниот канал на браната на Слатинското Езеро со што е намалена опасноста од рушење на земјениот насип и поплавување на регионот околу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целосно се урна браната во Слатино вчера попладне, јавија охридските локални медиуми.Можните негативни последици го загрижуваат локалното населени, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со браната во Слатино во општина Дебарцае сериозна, а дополнително се усложнува поради обилните врнежи од дожд кои ја зафатија земјава. Од насипната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 863 | | | веќе видена

Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
сите 562 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коњановски: Сериозно оштетена браната во Слатино, останува да делуваме координирано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: