Јорганџиите удираат во празно

Атлетико (М) е поразен како гостин од Рајо Ваљекано (2:1) Уште еден непријатен пораз, но сега од градскиот ривал Рајо Ваљекано, доживеа второпласираниот тим на табелата во шпанската Примера дивизон, Атлетико (М). Со новиот кикс популарните јорганџии" му дозволија на Реал (М) да се доближи на достижни четири бода, но и понатаму избраниците на Диего Симеоне се во игра за едно од трите места кои водат директно во групната фаза од Лигата на шампиони. - Не одигравме како што треба во првото полувреме. Во продолжението пропуштивме неколку чисти шанси, можевме да се вратиме во игра. Сепак, мора да му честитам на противникот, беше подобар во поголемиот дел од натпреварот. Сами се виновни за овој пораз, се реализираше најлошото можно сценарио, изјави по натпреварот тренерот на Атлетико (М), Диего Симеоне. Резултати: Сарагоса - Сосиедад 1:2 Атлетик Б. - Еспањол 0:4 Р.Ваљекано - Атлетико М. 2:1 1. Барселона 23 20 2 1 78:26 62 2. Атлетико М. 23 16 2 5 44:23 50 3. Реал М. 23 14 4 5 58:22 46 4. Малага 23 11 6 6 36:21 39 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јорганџиите удираат во празно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: