Хурем-султан ќе управува со Кисела Вода?

Актерката Билјана Беличанец Алексиќ влегува во трка за градоначалник на општината Кисела Вода. Таа, наводно ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за оваа општина. Кружат и шпекулации дека дилемата е помеѓу министерката Елизабета Канчевска-Милевска и Беличанец Алексиќ. Актерката, што моментално е актуелна со надсинхронизацијата на Хурем-султан, не одговараше на повиците на нејзиниот мобилен телефон. Се уште се чека нејзиниот став за оваа информација.
| | веќе видена | слични
6 копии

Реализација на веќе почнатите и почнување нови за унапредување на животот на жителите во општина Кисела Вода најави вчера кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за оваа општина Билјана Беличанец-Алексиќ. - Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, рече денеска Беличанец- Алексиќ пред жителите во Кисела Вода. Меѓу проектите го спомена довршувањето на булеварот Борис Трајковски , подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, изградба на културен центар, изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта.
| | веќе видена | слични

„Кисела Вода заслужува да биде во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина“, рече Билјана Беличанец – Алексиќ, на своето прво официјално појавување во јавноста по нејзиното промовирање за кандидат за градоначалник на Општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Своите идеи таа ќе ги спроведе преку реализација на веќе започнатите, но и со почнување нови проекти со кои ќе го унапреди животот на жителите во општината. Меѓу проектите ги спомена довршувањето на булеварот „Борис Трајковски“, подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, изградба на културен центар, изградба на нови и реконструкции на постојни спортски терени, градинки и училишта. „Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да биде модерна“, рече Беличанец- Алексиќ пред жителите на Кисела Вода. (С.Р.)
| | веќе видена | слични

Актерските реплики Биљана Беличанец Алексиќ ги замени со прецизни, убаво испишани ветувања од предизборна програма. Верува дека подеднакво добро ќе се снајде и во градоначалничката фотеља на општината Кисела вода. Се надева на гласовите на граѓаните, а ја има подршката на владечката партија. -Јас сум член на ВМРО ДПМНЕ. Се сретнав со претходниот градоначалник Марјан Ѓорчев, се поздравивме и се надевам дека ќе соработуваме за време на кампањата, рече Беличанец Алексиќ. Доколку биде избрана за градоначалник,вели дека ќе се ангажира околу канализациите, водоводот, патиштата во општината. -Две децении сум во актерските води, но јас исто така сум 12 години жител на Кисела Вода. Ги знам потребите на жителите тука, рече Беличанец Алексиќ. Таа денеска пред јавноста излезе уште еднаш, но овој пат во позадина. Беше присутна на отворањето на градинка во селото Драчево каде лентата ја пресекоа се упте актуелниот градоначалник на општината Кисела Вода Марјан Ѓорчев и министерот Спиро Ристовски. Ѓорчев веќе не може ...
| | веќе видена | слични

Билјана Беличанец-Алексиќ, кандидат за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ ја претстави својата програма, при што најави дека ќерабтои на почнатите и ќе започне нови проекти во Општината, при што ќе го доврши булеварот Борис Трајковски и ќе изгради културен центар. - Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да биде во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, - рече Беличанец-Алекиќ. Таа наведе и дека ќе работи на подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, како и изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта.
| | веќе видена | слични

- Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, рече денеска Беличанец- Алексиќ пред жителите во Кисела Вода. Меѓу проектите го спомена довршувањето на булеварот „Борис Трајковски“, подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, изградба на културен центар, изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта.
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатурата за градоначалник на Кисела Вода за мене претставува пред се предизвик и мотив за реализирање на веќе започнатите проекти, но и за отпочнување на нови кои ќе го унапредат животот на граѓаните од оваа општина. Ова го истакна кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Билјана Беличанец- Алексиќ, барајќи ја подршката од граѓаните за да ги исполни сите замислени проекти. -Најзначајните проекти кои се содржани во мојата програма се во насока на подобрување и подигање на степенот на квалитетот за здрава и функционална животна средина. Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, истака Беличанец- Алексиќ. Довршување на започнатата втора фаза на булеварот „Борис Трајковски“, подобрување на водоводниот систем, на канализациската и атмосферската мрежа, изградба на ...
| | веќе видена | слични

Актерката Билјана Беличанец којашто ВМРО-ДПМНЕ ја кандидира за градоначалничка Кисела Вода најавува дека ќе ги реализирала веќе започнатите проекти во општината, а има замисла и за нови, за поздрава и функционална животна средина. - Како жителка на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина – најави Беличанец- Алексиќ. Поставување квалитетна вововодна, канализациска, атмосферска мрежа , спортски терени, градинки и училишта, се меѓу нејзините приоритетните проекти, што ги остава во наследство актуелниот градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ѓорчев, на кој и да е негов следбеник.
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хурем-султан ќе управува со Кисела Вода?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: