Хурем-султан ќе управува со Кисела Вода?

Актерката Билјана Беличанец Алексиќ влегува во трка за градоначалник на општината Кисела Вода. Таа, наводно ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за оваа општина. Кружат и шпекулации дека дилемата е помеѓу министерката Елизабета Канчевска-Милевска и Беличанец Алексиќ. Актерката, што моментално е актуелна со надсинхронизацијата на Хурем-султан, не одговараше на повиците на нејзиниот мобилен телефон. Се уште се чека нејзиниот став за оваа информација.
| | веќе видена | слични
6 копии

Реализација на веќе почнатите и почнување нови за унапредување на животот на жителите во општина Кисела Вода најави вчера кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за оваа општина Билјана Беличанец-Алексиќ. - Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, рече денеска Беличанец- Алексиќ пред жителите во Кисела Вода. Меѓу проектите го спомена довршувањето на булеварот Борис Трајковски , подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, изградба на културен центар, изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта.
| | веќе видена | слични

„Кисела Вода заслужува да биде во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина“, рече Билјана Беличанец – Алексиќ, на своето прво официјално појавување во јавноста по нејзиното промовирање за кандидат за градоначалник на Општина Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Своите идеи таа ќе ги спроведе преку реализација на веќе започнатите, но и со почнување нови проекти со кои ќе го унапреди животот на жителите во општината. Меѓу проектите ги спомена довршувањето на булеварот „Борис Трајковски“, подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, изградба на културен центар, изградба на нови и реконструкции на постојни спортски терени, градинки и училишта. „Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да биде модерна“, рече Беличанец- Алексиќ пред жителите на Кисела Вода. (С.Р.)
| | веќе видена | слични

Актерските реплики Биљана Беличанец Алексиќ ги замени со прецизни, убаво испишани ветувања од предизборна програма. Верува дека подеднакво добро ќе се снајде и во градоначалничката фотеља на општината Кисела вода. Се надева на гласовите на граѓаните, а ја има подршката на владечката партија. -Јас сум член на ВМРО ДПМНЕ. Се сретнав со претходниот градоначалник Марјан Ѓорчев, се поздравивме и се надевам дека ќе соработуваме за време на кампањата, рече Беличанец Алексиќ. Доколку биде избрана за градоначалник,вели дека ќе се ангажира околу канализациите, водоводот, патиштата во општината. -Две децении сум во актерските води, но јас исто така сум 12 години жител на Кисела Вода. Ги знам потребите на жителите тука, рече Беличанец Алексиќ. Таа денеска пред јавноста излезе уште еднаш, но овој пат во позадина. Беше присутна на отворањето на градинка во селото Драчево каде лентата ја пресекоа се упте актуелниот градоначалник на општината Кисела Вода Марјан Ѓорчев и министерот Спиро Ристовски. Ѓорчев веќе не може ...
| | веќе видена | слични

Билјана Беличанец-Алексиќ, кандидат за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ ја претстави својата програма, при што најави дека ќерабтои на почнатите и ќе започне нови проекти во Општината, при што ќе го доврши булеварот Борис Трајковски и ќе изгради културен центар. - Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да биде во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, - рече Беличанец-Алекиќ. Таа наведе и дека ќе работи на подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, како и изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта.
| | веќе видена | слични

- Како жител на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината, која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје, заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина, рече денеска Беличанец- Алексиќ пред жителите во Кисела Вода. Меѓу проектите го спомена довршувањето на булеварот „Борис Трајковски“, подобрување на водоводниот систем, канализациската и атмосферската мрежа, изградба на културен центар, изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта.
| | веќе видена | слични
4 копии

"Кандидатурата за градоначалник на Кисела Вода за Беличанец претставува предизвик и мотив за реализирање на веќе започнатите проекти, но и за отпочнување на нови кои ќе го унапредат животот на граѓаните од оваа општина. Таа денеска ја побара подршката од граѓаните за да ги исполни сите замислени проекти. Довршување на започнатата втора фаза на булеварот „Борис Трајковски“, подобрување на водоводниот систем, на канализациската и атмосферската мрежа, изградба на Културен центар, изградба и реконструкции на спортски терени, градинки и училишта, како и организирање на паркинг простори, се само дел од приоритетните проекти зацртани во изготвената програма на Беличанец- Алексиќ и нејзиниот тим, кои ќе се реализираат доколку ја добие подршката од граѓаните. "
| | веќе видена | слични

Актерката Билјана Беличанец којашто ВМРО-ДПМНЕ ја кандидира за градоначалничка Кисела Вода најавува дека ќе ги реализирала веќе започнатите проекти во општината, а има замисла и за нови, за поздрава и функционална животна средина. - Како жителка на Кисела Вода се обврзувам пред граѓаните да им го понудам она што навистина го заслужуваат. Општината која е една од најстарите и најголеми општини во Скопје заслужува да е во чекор со времето и конечно да стане модернизирана и урбана средина – најави Беличанец- Алексиќ. Поставување квалитетна вововодна, канализациска, атмосферска мрежа , спортски терени, градинки и училишта, се меѓу нејзините приоритетните проекти, што ги остава во наследство актуелниот градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ѓорчев, на кој и да е негов следбеник.
| | веќе видена | слични

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 339 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хурем-султан ќе управува со Кисела Вода?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: