Шпанија и Данска во финале

Репрезентациите на Шпанија и Данска ќе играат во финалето на Светското првенство во ракомет. Во полуфиналето Шпанија беше подобра од Словенија со 26-22, додека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Шпанија е новиот Светски ракометен првак, откако во финалето ја прегази селекцијата на европскиот шампион Данска со 35-19. Фуријата одлично го отвори ...
| | веќе видена | слични

Спуштена е завесата на 23-то Светско ракометно првенство во машка конкуренција. Домаќинот на Мундијалот репрезентацијата на Шпанија, сосема заслужено стигна до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија и Данска во финале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: