Груевски и Папандреу не успеаја да го придвижат македонско-грчкиот спор

- Ние како Влада можеме да направиме споредба меѓу претходната и оваа грчка политичка гарнитура. Кај сегашните наши колеги може да видиме поголемо расположение ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ниту третата директна средба на македонскиот и грчкиот премиер не донесе ништо ново во односите на двете земји. Груевски денеска се воздржа од коментар за ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата Милошоски ја обвини грчката страна дека се интересира само за средби и фотосесии, но не и за прагматизам да го надмине спорот, а ...
| | веќе видена | слични

Очекуван молк во грчките медиуми за средбата на премиерите Никола Груевски и Јоргос Папандреу во Брисел. Промена во ставовите нема, секоја држава си тегне на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 223 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во ...
сите 521 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, 13 април 2020 година (понеделник), Велигден, вториот ден ...
сите 298 | | | веќе видена

Водителката на „Топ Тема“ Снежана Лупевска Созен со замерка до министерот Филипче, анкетите не се соодветни, во ова време не треба да се прашува дали доаѓа од ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски и Папандреу не успеаја да го придвижат македонско-грчкиот спор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: