Субрата Рој за 5 милиони евра го купил охридскиот хотел Славија

2 копии

Среќен ден за келнерите од охридско: Субрата Рој остави 2.000 евра бакшиш во Св. Наум! Субрата Рој вчера го посети автокампот Љубаниште и ручаше во ресторанот ...
| | веќе видена | слични

Почнува реализацијата на проектот за споменик на Мајка Тереза на плоштад Македонија На плоштадот Македонија во Скопје попладне ќе биде означен почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Со симболично поставување плоча на плоштадот Македонија , попладнево беше означен почетокот на реализацијата на проектот за поставување спомен-обележје на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 770 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18 236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 433 | | | веќе видена

Дека наскоро ќе стигнат вакцините граѓаните слушаат секој ден. Но, тоа наскоро, за жал за граѓаните веќе не значи ништо! Во ситуацијата во Македонија едно е ...
сите 176 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 336 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субрата Рој за 5 милиони евра го купил охридскиот хотел Славија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: