Поправете го стилот со самодоверба

Не е тајна дека за да изгледате убаво мора да имате еднакво самодоверба колку и стил. Затоа покачувањето на самодоверба е задолжително за да изгледате добро. Вашиот став под облеката може да ве доведе до совршенство или до пропаст. Ако се чувствувате слободно во облеката која ја носите ќе изгледате подобро со сите свои маани, отколку да сте совршени, но несигурни. Секако, самодовербата сама по себе не значи и добар стил. Всушност комбинација на три особини го сочинуваат добриот изглед: знаењето што треба и како треба да се облечете за да стои убаво на вашето тело, познавањето на трендовите, самодоверба. Самодовербата е шлаг на тортата кој ќе го претвори вашиот изглед од добар во блескав. Некој ќе каже дека треба да го носите тоа што сакате и кога сакате се додека се чувствувате убаво во него. Секако, личност со висока самодоверба секогаш изгледа добро, но ако носи нешто старомодно и не изгледа добро на неа – не изгледа најдобро што може. Но, самодовербата го поправа целиот впечаток, секако додека таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 228 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поправете го стилот со самодоверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: