Свинскиот грип пристигна во Македонија

2 копии

За два дена 6 нови случаи на свински грип. Со нив бројката на заразени кај кои е потврден вирусот АХ1Н1 достигна до 8. Меѓу нив е и 38 годишен пациент кој е во ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на заболени од грип, а надлежните немаат вакцини. Според последните анализи на институтот за јавно здравје идентификувани се 9 нови случаи на ...
| | веќе видена | слични

Од дополнителните лабораториски анализи во Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), уште кај девет пациенти е докажано е присуство на вирусот на грип, изјави Јованка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доналд Трамп стана првиот американски претседател во историјата на државата против кого двапати во еден мандат е спроведен процес на импичмент откако ...
сите 584 | | | веќе видена

Она што се случи денеска во Вевчани, еден карневал кој е традиција веќе 1400 години, кој не бил забранет ниту во Османлиско време ниту во било која окупација, ...
сите 216 | | | веќе видена

По денешните нереди и контроверзии врзани за традиционалниот Вевчански карневал, на фејсбук профилот „Мое Вевчани“ се огласија Василичарите со свое официјално ...
сите 96 | | | веќе видена

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари упати жестоки критики по фамата која настана во јавноста за употребата на лекот Ивермектин, кој прво беше ...
сите 160 | | | веќе видена

Амад Диало официјално беше презентиран како фудбалер на Манчестер јунајтед по комплетирањето на трансферот од 37 милиони фунти од Аталанта, добивајќи го бројот ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свинскиот грип пристигна во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: