Грците најбројни туристи во ноември 2012

5 копии

Прометот во индустријата во ноември 2012 година во однос на истиот месец во 2011. е намален за 31,7%, соопшти Државниот завод за статистика. На домашниот пазар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што соопшти Државниот завод за статистика, во ноември 2012 во споредба со октомври 2012, продажните цени на производителите на индустриски производи на ...
| | веќе видена | слични

И покрај долгогодишниот спор за името кој нашиот јужен сосед го има со Македонија, тоа не ги спречува ниту Грците да ја посетуваат земјава, ниту Македонците да ...
| | веќе видена | слични

Продажните цени на производителите на индустриски производи на странски пазари во ноември 2012 година се повисоки за 2,3 отсто на месечно ниво, а пониски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 268 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 151 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 94 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена

По 14 години на поглаварското столче во Исламската верска заедница во Македонија седна друг човек. Гостиварскиот муфтија Шаќир Ефенди Фетаху е новиот исламски ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците најбројни туристи во ноември 2012

Од:
До кого (е-маил):
Порака: