Грците најбројни туристи во ноември 2012

5 копии

Прометот во индустријата во ноември 2012 година во однос на истиот месец во 2011. е намален за 31,7%, соопшти Државниот завод за статистика. На домашниот пазар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што соопшти Државниот завод за статистика, во ноември 2012 во споредба со октомври 2012, продажните цени на производителите на индустриски производи на ...
| | веќе видена | слични

И покрај долгогодишниот спор за името кој нашиот јужен сосед го има со Македонија, тоа не ги спречува ниту Грците да ја посетуваат земјава, ниту Македонците да ...
| | веќе видена | слични

Продажните цени на производителите на индустриски производи на странски пазари во ноември 2012 година се повисоки за 2,3 отсто на месечно ниво, а пониски за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 260 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 150 | | | веќе видена

На собирот присуствуваше и носителот на изборната листа во ИЕ број пет од редовите на ДУИ Талат Џафери, како и градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците најбројни туристи во ноември 2012

Од:
До кого (е-маил):
Порака: