Експлозии го тресат Загреб, Хрватите живеат во страв

Според надлежните, во првичната истрага недостигаат мотиви, но полицијата ја зеде работата под свое, па полицајците вчераутро излегоа на улиците со автоматски пушки Силни детонации, две, три и повеќе, ги исплашија загрепчани во последните три дена. Блокирани улици, вооружени полицајци, искршени стакла на автомобили и на згради и еден повреден е епилогот од експлозиите што се случија на растојание од еден километар во западниот дел на Загреб. Се поставува дилема дали станува збор за терористички напад или тоа е дело на некој лудак? За првото, според надлежните, барем во првичната истрага недостигаат мотиви, но во секој случај полицијата ја зеде работата под свое, па полицајците вчераутро излегоа на улиците со автоматски пушки, а формирана е и посебна група, која ќе ги следи случајите. ДВЕ БОМБИ НЕ ПУКНАА Иако нема жртви од активираните експлозивни направи, вклучувајќи ја онаа на железничката пруга и онаа вчерашната, која експлодира неколку минути по полноќ во поширокиот дел на Загреб, она што сее страв и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Но постои и дополнителен мотив, по се изгледа личен мотив кај портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов за да така отворено лаже и да манипулира за овој случај. ...
сите 331 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 129 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозии го тресат Загреб, Хрватите живеат во страв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: