ВМРО-ДПМНЕ: СБ му удри шлаканица на Јовановски, а тој не престана да зборува

По жешкиот шамар што СДСМ вчера го доби од Светската Банка, очекувавме Зоран Јовановски и СДСМ да се засрамат и барем 3 месеци да престанат да зборуваат за економија, реагира ВМРО - ДПМНЕ на денешната изјава на Јовановски. Токму вчера, се подвлекува, се докажа дека се што СДСМ зборуваше за економија е чиста манипулација која е е далеку од реалноста. - Светската Банка е меѓународна глобална институција, а нивните ставови се најрелевантен показател за економската политика која ја води оваа Влада.Тоа што СДСМ, Бранко Црвенковски и Зоран Јовановски не сакаат да ги прифатат ставовите на светската Банка е најдобар показател за слепилото кое го има зафатено СДСМ, се подвлекува во реакцијата од ВМРО - ДПМНЕ. Излишни се дополнителните изјави на Зоран Јовановски, се посочува во реакцијата и се подвлекува дека изјавата од Светска Банка кажува се, и се што ќе се каже понатаму е бесмислено. - Прво Македонија има државен долг од 30,6 проценти, а Грција фрапантни 189 проценти од БДП државен долг. И каде е тука сличноста? ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 123 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 77 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СБ му удри шлаканица на Јовановски, а тој не престана да зборува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: