ВМРО-ДПМНЕ: СБ му удри шлаканица на Јовановски, а тој не престана да зборува

По жешкиот шамар што СДСМ вчера го доби од Светската Банка, очекувавме Зоран Јовановски и СДСМ да се засрамат и барем 3 месеци да престанат да зборуваат за економија, реагира ВМРО - ДПМНЕ на денешната изјава на Јовановски. Токму вчера, се подвлекува, се докажа дека се што СДСМ зборуваше за економија е чиста манипулација која е е далеку од реалноста. - Светската Банка е меѓународна глобална институција, а нивните ставови се најрелевантен показател за економската политика која ја води оваа Влада.Тоа што СДСМ, Бранко Црвенковски и Зоран Јовановски не сакаат да ги прифатат ставовите на светската Банка е најдобар показател за слепилото кое го има зафатено СДСМ, се подвлекува во реакцијата од ВМРО - ДПМНЕ. Излишни се дополнителните изјави на Зоран Јовановски, се посочува во реакцијата и се подвлекува дека изјавата од Светска Банка кажува се, и се што ќе се каже понатаму е бесмислено. - Прво Македонија има државен долг од 30,6 проценти, а Грција фрапантни 189 проценти од БДП државен долг. И каде е тука сличноста? ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СБ му удри шлаканица на Јовановски, а тој не престана да зборува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: