Снег го прекри Охрид

Охрид вечерва е под снежна покривка, а снегот со променлив интензитет паѓа се уште. Охриѓани снегот го искористија да се прошетаат покрај езерото, и по стариот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Берово го зафати снежна виулица, снежните наноси не престануваат, а со тоа и сообраќајот се одвива во отежнати услови, по влажни и снежни коловози, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Снежна покривка од неколку сантиметри вечерва можеше да се забележи и во Охрид. Десетина сантиметри снег денеска падна во Маврово и Гостивар. ФОТО: Охрид 1; ...
| | веќе видена | слични

Охрид од вечерва е пов снежна покривка.Има десеттина сантиметри снег,а врнежите не престануваат. И покрај тоа што снежна покривка има и по улиците сообраќајот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанскиот новинар фриленсер Франческо Касалини вели дека нашата земја треба да преговара со Бугарија, и покрај блокадата за почетокот на преговорите со ...
сите 371 | | | веќе видена

Со 4 гласа за и 5 гласа против владеачкото мнозинство СДСМ и ДУИ го одби предлогот на комисијата за надворешна политика да се разгледува точката утврдување на ...
сите 579 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
сите 558 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 322 | | | веќе видена

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се објавуваат разни детали. Во Италија Марадона играше за Наполи и таму ...
сите 273 | | | веќе видена

Зар не може барем да се намалат средствата за украсување и дел од нив да се употребат за да се нахранат гладните, да се платат сметки на социјално загрозените, ...
сите 57 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 152 | | | веќе видена

Вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата на ТВ 21 посочи дека тој веќе четири години е предмет на најбрутална ...
сите 115 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снег го прекри Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: