Државниот ќе изготвува национална стратегија за зголемување на наталитетот

Скопскиот Универзитет “Св. Кирил и Методиј” во следните четири месеци треба да изготви национална стратегија за семејството со која ќе се зголеми наталитетот. ...
| | веќе видена | слични

Национална стратегија за семејството во следните четири месеци треба да изготви Универзитетот „Св. Кирил и Методиј”. Оваа обврска што Владата му ја довери на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 395 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков, давајќи отчет пред бугарските пратеници за средбата со македонската владина делегација, рече дека минатата недела договорено ...
сите 218 | | | веќе видена

Со пораки за јакнење на добрососедството и проширување и продлабочување на меѓудржавните односи и релациите меѓу двата народа, со благодарност за чествувањето ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот ќе изготвува национална стратегија за зголемување на наталитетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: