Луис Хамилтон најбрз на првиот неофицијален тренинг во Сао Паоло

На последната трка од овогодинешниот Ф1 шампионат, Фернандо Алонсо заврши на второто место, но не успеа да стигне до титулата. Пред почетокот на сезоната ...
| | веќе видена | слични

Пилотот на Ферари Фернандо Алонсо, вели дека е горд на овосезонските резултати, без оглед на фактот што викендов ја загуби Формула 1 титулата во трката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 332 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луис Хамилтон најбрз на првиот неофицијален тренинг во Сао Паоло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: