Уапсен човекот што фрли јајце врз автомобилот на премиерот Груевски

Таулант Цапа од Дебар, човекот кој во петокот фрлаше јајца врз автомобилот на Груевски во Тирана, е пуштен на слобода. На денешното рочиште во Тирана, судијата ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Според агенцијата Балканвеб Таулант Цапа од Дебар, кој во петокот фрлаше јајца врз автомобилот на премиерот Никола Груевски во Тирана, е пуштен на слобода, но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судот во Тирана го пушти да се брани од слобода човекот кој фрли со јајце кон автомобилот во кој се возеше премиерот Никола Груевски за време на посетата во ...
| | веќе видена | слични

Ослободен е дебарчанецот Таулант Цапа кој фрлаше јајца врз автомобилот на македонскиот премиер Никола Груевски во Тирана- Албанија. Судот го ослободи Цапа но ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за Таулан Цапа кој изјавил дека тоа го направил поради, како што рекол негирање на правата на Албанците во Македонија. Во петокот првично беше ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Околу 200 автобуси на приватните превозници и денеска четврти ден продолжуваат да блокираат неколку главни улици во Скопје. Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ во ...
сите 382 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 118 | | | веќе видена

Скопјани и Скопје, македонскиот политички, економски и здравствен центар, не смеат да бидат жртва на лукративност, криминогеност и тајни средби на коалицијата ...
сите 347 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 28 | | | веќе видена

АД ЕСМ на 07.12.2022 година произведe 12.634 MWh електрична енергија и со своето производство целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите ...
сите 268 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен човекот што фрли јајце врз автомобилот на премиерот Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: