На автопатот Тетово-Гостивар запалени три албански знамиња

3 копии

Утрово околу 04,30 часот, во Гостивар на ул. “Мајор Чеде Филипоски”, во пазар “Парк”, кој се наоѓа во непосредна близина на гостиварската болница непознати ...
| | веќе видена | слични

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 335 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 60 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 251 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На автопатот Тетово-Гостивар запалени три албански знамиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: