Хотели, казина, голф-терени во охридско Љубаништа

2 копии

Предлогот за инвестицијата вредна неколку десетици милиони евра веќе бил доставен до македонскиот премиер Никола Груевски и вицепремиерот и министер за ...
| | веќе видена | слични

По изнесените ставови на граѓани, екологисти, туристички работници, локалната самоуправа и други, за најавената голема инвестиција на индискиот милијардер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сè повисокиот број на новозаразени, сè поголем е и бројот на пациенти на кои им е потребно болничко лекување. Дел од нив се со тешка клиничка слика кои итно ...
сите 551 | | | веќе видена

Во моментот како активно заразени со коронавирус се водат 20.687 лица, од кои 9.837 се од Скопје. Во Тетово активни се 989 случаи на зараза, 965 заразени има ...
сите 441 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера најави дека не сме далеку од договор со Бугарија. Тој рече дека не се разговара за отстапки, туку за решенија меѓу двете ...
сите 699 | | | веќе видена

Крвави раце, некрофили, мрачни лампиони, антинародна власт, антиевропска опозиција, измамник, лажго, криминалец, аматеризам, удбашка власт, шовинисти... се дел ...
сите 206 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово.- Ништо ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотели, казина, голф-терени во охридско Љубаништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: