Официјално: Бенитез е нов менаџер на Челзи!

Не требаше да чекаме долго за да се обнови ривалството помеѓу легендарниот Сер Алекс Фергусон и сега новиот тренер на Челзи, Рафа Бенитез. Сер Алекс ...
| | веќе видена | слични

Роман Абрамович „позлати“ голем број на фудбалери што во последните девет години продефилираа во тимот на Челси, нудејќи им огромни суми за да потпишат ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Челзи во четвртокот го отпушти менаџерот Роберто ди Матeo по „серијата неприфатливи резултати“ и го назначи Рафаел Бенитез како замена. Ди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Бенитез е нов менаџер на Челзи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: