Барселона го потврди пласманот во осминафиналето

По тешкиот пораз од Јувентус, актуелниот европски првак е близу до ситуацијата да стане првиот тим што сезонава испаѓа уште во фазата по групи кога го брани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Јувентус прикажаа доминантна игра во дерби пресметката од групата Е во Лигата на шампионите, убедливо славејќи со 3-0 против актуелниот шампион ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот шампион го победи европскиот првак со 3:0.На Јувентус Арената во Торино,Бјанко-нерите тргнаа агресивно од првата минута и му одржаа лекција на ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон изјави по победата со 3:0 над Челзи во Лигата на Шампионите дека неговиот тим бил супериорен во однос на противникот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 287 | | | веќе видена

Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 305 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одлучи да не споделува информации пред јавноста во врска со убиството на ученичката Вања Ѓорчевска и ...
сите 172 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 224 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 180 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 12 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барселона го потврди пласманот во осминафиналето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: