Спектакл на ангели: “The Victoria’s Secret Fashion Show 2012″

Вчерашното шоу на Victoria’s Secret освен по феноменалните костими и убавите манекенки, ќе остане запаметено и по настапот на Ријана. Овогодинешното издание на шоуто “The Victoria’s Secret Fashion Show” повторно беше уште погламурозно благодарение на изведбите на големите музички ѕвезди, атрактивната Ријана, миленикот на тинејџерската публика Џастин Бибер и популарниот Бруно Марс. Ријана приреди сопствено шоу соблекувајќи се само во долна облека и секси подвезици во соблекувалната по настапот. 24-годишната пејачка прво воодушеви со изведба на хитот „Diamonds“. Со црн корсет и здолниште од Адам Селман, Гучи чизмички, Шанел винтаж очила и ѓердан со бисери, Ријана изгледаше неодоливо. Ријана приреди сопствено шоу во секси облеката на Victoria’s Secret, соблекувајќи се само во долна облека и секси подвезици во соблекувалната по настапот. Со оглед на тоа што овој спектакл и убавината е тешко да се објаснат со зборови, во продолжение погледнете ги фотографиите …
| | веќе видена | слични

Шоуто на Victoria’s Secret кое се одржува еднаш годишно е еден од најатрактивните настани во светот на модата. Нема кој не ги обожава ангелите. Ултра згодните девојки облечени во секси долна облека, зачинета со ангелски крилја и други ексцентрични детали, и нивното неодоливо привлечно и самоуверено движење ја шармираат многубројната публика ширум светот. На секое од овие шоуа се појавуваат светски познати ѕвезди, па така овогодинешното, покрај останатите изведувачи, го збогати убавицата од Барбадос, Ријана. Таа без проблем застана рамо до рамо со најпопуларните ангели како Адријана Лима, Миранда Кер и Кендис Бушнел. Облечена во долна облека во нејзин стил, Ријана гордо чекореше на пистата, пеејќи и забавувајќи ја публиката, моделите, а и самата себе. Иако нејзината висина и тежина не се совпаѓаат со оние на супермоделите, таа навистина изгледа и повеќе од сексапилно, а покрај неа, пластичната убавина на „совршените“ девојки изгуби од својата вредност. Можеби не ги исполнува критериумите наметнати од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Договорот за предвремени избори на лидерската средба кај претседателот на државата Стево Пендаровски се случил за помалку од еден час. Како што изјави ...
сите 465 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спектакл на ангели: “The Victoria’s Secret Fashion Show 2012″

Од:
До кого (е-маил):
Порака: