Русите сериозен тест за Киелце

Утре во арената "Борис Трајковски" (18 ч.) Металург посакува да ја продолжи низата од три победи. Лино Червар акцент става повторно на одбраната Најпријатното ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на македонскиот шампион Металург ја продолжија серијата победи во Лигата на шампионите, совладувајќи го рускиот Санкт Петерсбург со убедливи ...
| | веќе видена | слични

Со желба за продолжување на победничката низа во Лигата на шампионите ракометарите на Металург го очекуваат утрешниот дуел во Борис Трајковски против рускиот ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Металург во четвртото коло убедливо го победија рускиот претставник Санкт Петербург со 32:19 (15-11),што беше и четврта победа за македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите сериозен тест за Киелце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: