Ферари не се предава

Иако го предаде водството во шампионатот на Себастијан Фетел сепак Фернандо Алонсо е среќен со резултатот кој го оствари во Кореја. Со еден два победата на Ред ...
| | веќе видена | слични

Според британски BBC, двократниот Формула 1 шампион, Себастијан Фетел најверојатно во 2014. година ќе се пресели во таборот на Ферари. Наводно Фетел ...
| | веќе видена | слични

Фернандо Алонсо беше третопласиран на трката за Големата награда на Јужна Кореја, зад двојката на Ред Бул, но на прес конференцијата за акредитираните новинари ...
| | веќе видена | слични

Првиот пилот во редовите на Ферари, Фернандо Алонсо, има право да гласа за тоа кој ќе му биде колега во тимот, а претпоставки се дека тој полесно ќе го прифати ...
| | веќе видена | слични

БиБиСи (BBC) пренесе малку повеќе шокантна вест за Формула1 фановите повикувајќи се на извори во Ферари, а тоа е дека на големо се зборувало во Маранело за ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Себастијан Фетел од 2014 година ќе седне во болидот на Ферари, објавува ББЦ. Актуелниот договор на Германецот со Ред ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел, од 2014. година ќе вози за тимот на Ферари, тврди БиБиСи. Водечкиот во актуелниот шампионат, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ферари не се предава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: