Убиен маж во Гостивар, жена се бори за живот

62 годишен гостиварец е убиен, а 39 годишна дебранка се бори за живот на скопските клиники. Во нив пукал 51 годишник од Чегране, нивен заеднички пријател. За синоќешното убиство сведочат трагите крв во близина на железничката станица во Гостивар. Жителите од околните згради слушнале пукање, но не знаеја дека се случило убиство. Причина за синоќешното убиство веројатно се нерасчистените љубовни врски помеѓу тројцата. Осомничениот убиството го извршил со модифициран гасен пиштол. „На убиството му предходела бурна расправија, која кулминирала кога тој извадил пиштол и испукал еден проектил со кој ја погодил дебранката во главата. Потоа испукал уште два во главата и телото на гостиварчанецот, кој во меѓувреме се вмешал во караницата,“- изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Осомничениот е приведен веднаш по убиството и ќе биде изведен пред истражен судија. Него синоќа успеал да го совлада полициски службеник, кој се нашол во близина на железничката.
| | веќе видена | слични

Еден гостиварец е убиен, а триесет и деветгодишна дебранка е застрелана во главата во понеделник вечерта петнаесет минути пред полноќ, на улица „Мара Угринова“, во близина на железничката станица во Гостивар, соопштуваат од СВР Тетово. На убиството и обидот за убиство им претходела жестока вербална расправија меѓу 51 годишен жител на гостиварското село Чегране и повредената жителка на Дебар, кои подолго време биле во љубовна врска. Чегранецот од модифициран пиштол испукал еден куршум во главата на жената, а потоа и два куршума – еден во градите и еден во главата на гостиварецот, кој бил нивни познаник и се вмешал во караницата. Телото на починатиот е предадено на обдукција, додека повредената жена поради сериозноста на повредите е пренесена во болница во Скопје, каде лекарите се борат за нејзиниот живот.
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот Парламент денеска ќе гласа за резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се даде ...
сите 696 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 116 | | | веќе видена

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен маж во Гостивар, жена се бори за живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: