Приведен познат наркодилер од Скопје

Полицијата по повеќемесечна истрага денеска ги приведе Зија Асани (57) од Скопје, познат наркодилер и неговата 42 годишна девојка Б.В. осомничена дека била инволвирана во криминални активности поврзани со недозволена трговија со дрога. При претрес на домот на З.А. во селото Арачиново запленети се 800 грама хероин, околу 30.000 евра, една вага за мерење дрога, 15 куршуми различен калибар, една рамка за пиштол и четири луксузни патнички моторни возила, два мерцедеса и два голфа. Во една од просториите во куќата во која што живее приведениот, информира денеска портпаролот на МВР Иво Котевски, е пронајдена дрогата спакувана во две полиетиленски пакувања. По целосно расчистување и документирање на случајот против двете лица ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. - Лицето А.З. е добро познат на службите за борба против недозволена трговија со дроги, при што за времетраење на истрагата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Европскиот Парламент денеска ќе гласа за резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се даде ...
сите 620 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 332 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 344 | | | веќе видена

Милионски суми потрошени за луксузна облека од Луј Витон, Версаче, Гучи, Шанел и Прада но и уметнички слики од Лазар Личеноски, Вангел Ковошач и Мерсад Бербер. ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен познат наркодилер од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: