Баерн подобар од Валенсија, БАТЕ го шокираше Лил

Најдобриот светски фудбалер, по којзнае којпат стапи на сцена и со два гола, први против руските екипи, поразот го претвори во победа, во воведното коло од ...
| | веќе видена | слични

Бранителот на титулата рано поведе со 2:0 против "старата дама", која на крајот успеа да замине со еден бод од Стемфорд Бриџ Без победник, но со по два ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Баерн Минхен стигна до рутинска победа од 2:1 во дуелот со Валенсија со головите на Швајнштајгер и Крос. Баерн Минхен полесно од очекувањата стигна до трите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 588 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баерн подобар од Валенсија, БАТЕ го шокираше Лил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: