Општина Чаир да постапи согласно препораките од инспекторатот

На Коневски прв му одговори градоначалникот на Сарај Мурати – тоа што Коневски не остава учениците Албанци во неговата оптшина да учат секое одделение во своја ...
| | веќе видена | слични
9 копии

МВР ќе асистира на следното рочиште против полицаецот Јаќим Трифуновски обвинет за двојно убиство, доколку гостиварскиот суд тоа го побара, вели министерката ...
| | веќе видена | слични

Министерката за внатрешни работи ги следи техничките случувања на терен и проценува дека не постојат силни етнички тензии со кои би ескалирала ситуацијата. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство (ОЈО) од Тетово поднело кривична пријава против Државниот универзитет во Тетово (ДУТ), организатор на одбележувањето на почетокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Полицијата синоќа во скопски Центар уапсила неколку лица откако кај нив била најдена дрога. Прво околу 21 часот, во Дебар Маало, полициски службеници од ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 212 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 201 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Чаир да постапи согласно препораките од инспекторатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: