Со мерките преземени навреме се очекуваат подобри резултати

4 копии
2 копии

СДСМ повторно побара владата веднаш да ги прекине сите реклами и кампањи, сите спонзорства на владата и на јавните претпријатија, да се стопираат сите нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи уште еден протест. Партијата ќе протестира против како што велат мафијата на Зоран Заев која ја урна економијата во Република ...
сите 472 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 79 | | | веќе видена

И по седум месеци поранешните вработени на „Тетекс Јарн“ не ги добија платите за месеците февруари и март. Тие во март беа отпуштени со образложение дека ...
сите 47 | | | веќе видена

Германската влада ја поздрави веста денес дека состојбата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални дополнително се подобри и потврди дека Москва испратила ...
сите 143 | | | веќе видена

Во октомври ќе следува нов бран на отпуштања, ако владата не им помогне на компаниите сега и веднаш, оцени претседателката на Сојузот на Стопански комори, ...
сите 38 | | | веќе видена

Владините коалициски партнери веќе се договориле ДУИ да добие пет заменик-министерски места, како и раководните функции во МЕПСО, ЈПДП, МАЛМЕД...Од 15 ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со мерките преземени навреме се очекуваат подобри резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: