Почна да се гради нов Институт за белодробни заболувања

2 копии

Новата зграда на Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“ започна денеска да се гради на локацијата на постоечкото дотраено здание во населбата ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на посетата на еврокомесарот Филе, половина Влада по настани. Се растрчаа министри, градоначалници но и премиерот и претседателот. Под слоганот 24/7 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 162 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 137 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами ...
сите 177 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 502 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна да се гради нов Институт за белодробни заболувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: