Франција ги покажа градите на принцезата Кејт Мидлтон

Британското кралско семејство соопшти денеска дека ќе поднесе тужба против францускиот магазин кој објави фотографија на принцезата Кејт во топлес. Имено, Кејт и принцот Вилијам се сликани за време на нивниот одмор во Франција. Бакингемската палата ја потврди автентичноста на фотографијата и порача дека двојката е „згрозена и бесна“ поради нвината појава во јавноста.
| | веќе видена | слични

Италијанскиот магазин „Chi“ најави дека во понеделник ќе објави нови топлес фотографии од принцезата Кејт. Списанието ќе посвети цели 26 страници на сопругата на Вилијам под наслов „Кралицата е гола“. „Тоа е работа која заслужува внимание, бидејќи на многу природен начин се покажува секојдневниот живот на многу познат, млад и заљубен пар“, изјавил главниот и одговорен уредник на италијанското списание, Алфонсо Синјорини. Принцот Вилијам и Кејт кренаа и правна процедура против францускиот магазин “Closer” кој во петокот ги објави фотографиите.
| | веќе видена | слични

YouPorn.com нуди неограничена сума на пари на луѓето кои поседуваат уште секси фотографии од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. „TMZ“ поседува писма кои сопственикот на веб страницата YouPorn, Кори Прајс му ги испратил на уредникот на списанието „Closer“ кое ги објави фотографиите на кои Кејт е прикажана во топлес издание. Во писмото Кори Прајс вели дека сака да ги пткупи интимните фотографии за кои зборувал уредникот на „Closer“. „Би сакале тие фотографии да му ги покажеме на целиот свет. И саламе да знаете дека за нив имате отворена сметка“, вели Прајс во писмото, давајќи им на тој начин до знаење дека за тие фотографии е спремен да плати онолку колку што другата страна ќе побара. Содржината не е лекторирана
| | веќе видена | слични

Главниот уредник на таблоидот, Мајк О'Кејн, изјави дека кон војвотката од Кембриџ се однесувале како и кон секоја славна личност. Фотографиите не се објавени во изданието на Тhe Irish Daily Star коешто се продава во Северна Ирска. Таблоидот The Irish Daily Star е во заедничка сопственост на ирската компанија „Independent News and Media" и британската „Northern & Shell" која е издавач на британскиот таблоид The Daily Star. Сопствениците ја осудија оваа одлука на уредништвото за објавување на фотографиите, издавајќи соопштение во коешто се наведува дека за ваквиот потег не биле известени. „Многу сум гневен поради објавувањето на фотографиите и веднаш ќе преземам чекори да го затворам ова заедничко вложување", изјави претседателот на управниот одбор на компанијата Ричард Дезмонд. Уредникот Мајк О'Кејн изјави дека е запрепастен од реакцијата на сопствениците. „Војвотката не е поинаква од која и да е друга славна личност до чиишто фотографии доаѓаме. Има ист статус како и, на пример, Риана или Лејди Гага. Таа не ...
| | веќе видена | слични

Уште главоболки следат за кралското семејство, откако францускиот таблоид Closer објави компромитирачки фотографии од Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, на кои таа е прикажана топлес. Имено, по Closer и други таблоиди се јавија во јавноста велејќи дека ќе ги објават фотографиите, а меѓу првите е еден ирски таблоид и таблоидот Chi, кој е инаку во сопственост на Силвио Берлускони. Кралското семејство веќе најави тужба против францускиот таблоид, а веројатно истото ќе го стори и со останатите. Инаку овој настан ги врати сеќавањата на починатата принцеза Дијана, која загина бегајќи од папараците. Британците упатија апел до медиумите, да не бидат заслужни за уште една трагедија и да ја остават Мидлтон на мира. На големо изненадување, по многу кратко време од скандалот со Хари излезе вакво нешто, па кралското семејство е во незавидна позиција речиси секој месец, бидејќи го тресат скандали.
| | веќе видена | слични

Италијанското списание „Chi“ ќе објави нови топ-лес фотки од англиската принцеза Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам. Претходно француското списание „Closer“ ги објави првите фотографии од принцезата Кејт, која се сончала топ-лес и на тој начин успеа врз себе да го привлече гневот на Бакингемската палата. Дури против списанието се најавени и тужби за нарушување на приватноста на принцот и принцезата. Ниту еден британски весник, како ни британската верзија на "Closer", не ги објавува фотографиите на соголената Кетрин Мидлтон.
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот магазин „Ки“ најавил дека во текот на утрешниот ден ќе ги објави останатите топлес фотографии од британската принцеза Кејт Мидлтон, кои први во јавност ги пласираше францускиот магазин „Клоусер“. „Ки“ ќе и посвети 26 страници на сопругата на британскиот принц Вилијам, под наслов „Кралицата е гола“. - Тоа е работа која заслужува внимание бидејќи на многу природен начин го покажува секојдневниот живот на еден млад, славен и модерен брачен пар – изјавил главниот уредник на италијанскиот магазин, Алфонсо сињорини.
| | веќе видена | слични

Италијанскиот магазин “Ки“ најави дека во понеделник ќе ги објави фотографиите на британската принцеза Кејт во топлес, кои за прв пат во јавноста ги лансираше францускиот огранок на магазинот “Клосер“. “Ки“ ќе и посвети 26 страници на сопругата на принцот Вилијам, под наслов “Кралицата е гола“. “Тоа е работа што заслужува внимание, бидејќи на многу природен начин го покажува секојдневниот живот на една многу популарна, млада и заљубена двојка“, рекол главниот и одговорен уредник на италијанското списание Алфонсо Сињирини. Принцот Вилијам и неговата сопруга покренаа правна процедура против францускиот магазин што во петокот ги објави фотографиите на војвотката од Кембриџ во топлес.
| | веќе видена | слични

Tоплес фотографиите на Кетрин Мидлтон,сопруга на принцот Вилијам, што пред два дена се појавија во француското списание "Closer", предизвикувајќи гневна реакција на британската кралска палата ќе ги објави и италијанскиот неделник "Chi" соопштија од списанието. Неделникот "Chi" е забавно списание што пишува за познатите јавни личности во Италија и во светот и прилогот со фоторепортажата за Мидлтон ,ќе се појави на 26 страници. Главниот уредник на весникот објасни дека станува збор за "топ тема" и за максимално тиражен материјал,особено што сопругата на Вилијам е идната британска кралица. Најавата од италијанскиот неделник доаѓа веднаш по веста дека адвокатите на Вилијам и Кетрин, кој по венчавката во април минатата година ги имаат официјалните титули, војводата и војводката од Кембриџ, поднесоа тужба против францускиот весник за "повреда на приватноста" на Мидлтон, со барање за забрана за натамошно појавување на сликите. Уредникот на францускиот весник "Closer" за британските медиуми го оправдуваше ...
| | веќе видена | слични

Откако разголените фотографии на британската принцеза Кејт Мидлтон се појавија во јавност, со соопштенија излегоа и двете страни.Прво се огласи уредникот на француското списание Closer кое ги објави фотографиите од одморот на кралската двојак на југоистокот на Франција, Laurence Pieau.Тој рекол дека „фотографиите“ воопшто не се шокантни.Потоа, со свое соопштение се огласи и адвокатот на кралското семејство.Од палатата Ст. Џејмс најавија дека ќе го тужат издавачот затоа што тоа е инцидент кој потсетува „што е најлошо кај новинарите и папарацира, баш како и случајот со принцезата Дијана“.И додека прашината сеуште е дигната, се огласи и италијанското списание Chi кое планира да објави уште неколку фотографии на кои Кејт Мидлтон е во топлес и тоа во посебно издание следната недела, пренесува BBC.И француското и италијанското списание се дел од медиумската групација Mondadori на поранешниот италијански премиер Силвио Белускони. Италијанското списание соопшти дека и покрај можната тужба, тие планираат да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција ги покажа градите на принцезата Кејт Мидлтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: