Американскиот амбасадор прво бил силуван па убиен

За време на нападот на американската амбасада од страна на радикалните исламисти на е користено автоматско оружје и ракетни минофрлачи при што загина амбасадорот на САД Кристофер Стивенс. Спасувачите цели 12 часа не можеле да го пронајдат неговото тело, кое демонстрантите го влечеле и шутирале внатре во запалената амбасада. Но тоа не е се. Најновите информации велат дека амбасадорот бил силуван пред да го убијат. Неговото убиство не било доволно за демонстрантите па така тие посегнале по истите методи на изживување кои многу добро ги извежбале во текот на заробувањето и мачењето на поранешниот либијски лидер Моамер Гадафи.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот амбасадор прво бил силуван па убиен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: