Примирије во коалицијата на Груевски и Ахмети

2 копии

Партнерите во владината коалиција привремено ги закопаа секирите пред најавената посета на еврокомесарот за проширување, Штефан Филе, пишува утрешен Вест. Пратениците на ДУИ ретераираа од ставот дека нема да гласаат ниту еден закон предложен од Владата и се согласија, да притиснат „За“ за законите со европско знаменце. Според Вест, најголем притисок за тоа извршила вицепремиерката за евроинтеграции, Теута Арифи, која го предупредила партиското раководство дека доколку ДУИ остане на ставот да не ги гласа европските закони, при евентуален лош извештај од ЕУ ќе треба да ја превземе целата вина. Од ДУИ сепак тврдо остануваат на ставот дека нема да дозволат да помине во Собранието Законот за бранителите
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците на ДУИ ретераираа од ставот дека нема да гласаат ниту еден закон предложен од Владата и се согласија, да притиснат „За“ за законите со европско знаменце Пратениците на ДУИ ретераираа од ставот дека нема да гласаат ниту еден закон предложен од Владата и се согласија, да притиснат „За“ за законите со европско знаменце.Партнерите во владината коалиција привремено ги закопаа секирите пред најавената посета на еврокомесарот за проширување, Штефан Филе, пишува утрешен Вест.Пратениците на ДУИ ретераираа од ставот дека нема да гласаат ниту еден закон предложен од Владата и се согласија, да притиснат „За“ за законите со европско знаменце.Според Вест, најголем притисок за тоа извршила вицепремиерката за евроинтеграции, Теута Арифи, која го предупредила партиското раководство дека доколку ДУИ остане на ставот да не ги гласа европските закони, при евентуален лош извештај од ЕУ ќе треба да ја превземе целата вина.Од ДУИ сепак тврдо остануваат на ставот дека нема да дозволат да помине во Собранието ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 256 | | | веќе видена

Вкупно 50 деца се уште не ја примиле вакцината против морбили во Делчево. Ова е податок кој денес го соопшти директорката на делчевскиот здравствен дом Марија ...
сите 232 | | | веќе видена

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Примирије во коалицијата на Груевски и Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: