Јаневски незадоволен од освоениот бод во Шкотска

Синоќешното реми на Македонија на гостувањето во Шкотска во рамки на второто коло од квалификациите за Светското првенство Бразил 2014 може да се нарече успех. Сепак, останува впечатокот дека нашиот национален тим е тој „загуби“ два бода на овој натпревар со оглед на играта и шансите за гол. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски е задоволен од играта на неговите избраници, но не и од резултатот. „Тоа што Мекгрегор е играч на натпревар, многу кажува“, изјавил Јаневски по синоќешниот натпревар, пренесува ББЦ . „Можам да бидам задоволен од претставата на моите играчи, но не сум задоволен од освоениот бод. Мислам дека игравме одлично и моите играчи заслужуваат честитки. Но секако е штета што не се враќаме во Скопје со сите три бода, бидејќи имавме три чисти шанси, а еднаш ја погодивме и стативата. Требаше да имаме многу повеќе бодови по овие први два натпревари“, заврши македонскиот селектор. Македонија следните два натпревари во мундијалските квалификации ги игра на домашен терен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е оптимистички расположен во пресрет на октомвриските квалификациски мечеви од групата А за СП во Бразил 2014 против Хрватска и Србија. Тој преку својот профил на Фејсбук порачува дека доколку „црвено - жолтите“ играат со истиот мотив и жар како во Загреб и во Глазгов и доколку имаат поддршка од фановите, нема зошто да не бидат победени големите фаворити. „Игравме добро, создававме шанси, но освоивме само еден бод. Се надевам дека со помош на среќата, истата желба за победа како на претходните натпревари и нашиот 12-ти играч, публиката ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија“, напиша Пандев на Фејсбук профилот. Македонската репрезентација, квалификациските дуели против Хрватска и Србија ќе ги одигра на 12 и 16 октомври на арената „Филип Втори.
| | веќе видена | слични

Горан Пандев на изминатите два квалификациски натпревари против Хрватска и Шкотска покажа што значи вистински капитен и лидер на теренот. Нашиот најдобар фудбалер под водство на Чедомир Јаневски ги одигра можеби своите два најдобри натпревари во дресот со националниот грб. Тој буквално ја контролираше играта на нашиот тим, ги поврзуваше сите акции, имаше неверојатни асистенции до своите соиграчи, ги збунуваше противниците со своите дриблинзи и ја остави македонската публика без здив. „Игравме добро, имавме многу шанси, но освоивме само еден бод на овие две тешки гостувања. Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа, како на претходните два натпревари, пред нашиот 12-ти играч публиката ќе паднат двата големи фаворити Хрватска и Србија. НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“, напиша нашиот најдобар фудбалер на својата официјална „Фејсбук“ фан-страница. Македонија на 12 октомври најпрво ја пречекува Хрватска, а четири дена подоцна и северниот сосед. Доколку македонските фудбалери ја повторат офанзивната игра како на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец и фудбалер на Наполи, Горан Пандев според она што го напиша на својата Фејсбук страна, е задоволен од прикажаните игри на Македонската репрезентација. -Игравме добро на стартот, имавме многу шанси а освоивме само бод на двете тешки гостувања во Загреб и Глазгов против Хрватска и Шкотска. Се надеваме дека со иста желба за победа, малку повеќе среќа и огромна поддршка од нашиот 12-ти играч публиката на полната арена Филип Втори во Скопје во октомври ќе ги совладаме големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија!
| | веќе видена | слични

Горан Пандев преку својот официјален Фејсбук профил порача дека со повеќе среќа и помош од публиката, Хрватска и Србија следниот месец ќе бидат совладани. Македонскиот најдобар фудбалер вчера на својот официјален Фејсбук профил го коментираше мечот и резултатот против Шкотска во квалификациите за СП во Бразил, но и дуелот против Хрватска. Пандев напиша дека нашата репрезентација одигра добро на двата гостински дуели, создаваше шанси за гол, но сепак на крајот освоен е само еден бод. -Игравме добро, создававме шанси, но освоивме само еден бод. Се надевам дека со помош на среќата, истата желба за победа како на претходните натпревари и нашиот 12-ти играч, публиката ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија, напиша Пандев на Фејсбук профилот. Македонската репрезентација, квалификациските дуели против Хрватска и Србија ќе ги одигра следниот месец на арената „Филип Втори.
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што избраниците на Чеде Јаневски одиграа добро на гостувањата во Загреб и Глазгов, Македонија освои само бод од првите два натпревари во квалификациите за СП 2014. ’Црвено-жолтите’ следниот месец ги пречекуваат Хрватска и Србија, и нашиот капитен Горан Пандев верува дека со поддршка на фановите, фаворитите ќе паднат на Арената Филип Втори. На својот Фејсбук профил, Пандев напиша: “Игравме добро, имавме шанси, а освоивме само еден бод на овие две тешки гостувања...” “Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа како на претходните натпревари, и со нашиот 12. играч - публиката, ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија...” “НАПРЕД МАКЕДОНИЈА.”
| | веќе видена | слични

Пандев: Со поддршка од трибините во Скопје ќе паднат Србија и Хрватска Со иста желба за победа, малку повеќе среќа и огромна поддршка од нашиот 12-ти играч публиката на полната арена Филип Втори во Скопје во октомври ќе ги совладаме големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија!- напиша Пандев на фејсбук. Задоволен од играта на репрезентација на стартот од квалификациите за пласман на светскиот фудбалски шампионат во Бразил нашиот капитен Горан Пандев преку својата Фејсбук страница пишува во дека во Скопје со поддршка од трибините ќе бидат победени фаворитите Србија и Хрватска. На својата фејсбук страница капитенот на црвено жолтите горан пандев напиша: - Игравме добро на стартот, имавме многу шанси а освоивме само бод на двете тешки гостувања во Загреб и Глазгов против Хрватска и Шкотска. Се надеваме дека со иста желба за победа, малку повеќе среќа и огромна поддршка од нашиот 12-ти играч публиката на полната арена Филип Втори во Скопје во октомври ќе ги совладаме големите ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев преку својата официјална фејсбук страница сумирајќи ги впечатоците од првите два наши квалификациски дуели на стартот од патот кон Бразил, денеска порача дека доколку продолжиме со овие игри, во Скопје со максимална поддршка од преполниот „Филип Втори“ сигурно ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија. „Игравме добро, имавме шанси, а освоивме само еден бод на овие две тешки гостувањата против Хрватска и Шкотска. Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа како на претходните натпревари и со нашиот 12-ти играч – публиката, ќе паднат големите фаворити како Хрватска и Србија... НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!“ – стои во пораката од Горан Пандев до своите подржувачи на официјалната фејсбук страница кои ги има 240.000. Оваа негова изјава е пропратена со силна поддршка преку коментарите на бројни македонски навивачи, но и Италијанци кои сервираат нескриени симпатии за Пандев и македонскиот национален тим.
| | веќе видена | слични

На стартот од квалификациите за мундијалот Бразил, Македонија освои еден бод од тешките гостувања кај Хрватска и Шкотска. Посветеноста и дисциплината во играта даваат голема надеж дека во иднина останатите селекции ќе имаат доста потешкотии да не совладаат. Капитенот на македонската фудбалска репрезентацијата Горан Пандев е задоволен од прикажаната игра на двата квалификациски мечеви, но е лут што среќата ни го сврте грбот. - Одигравме добри два меча, освоивме само еден бод на две тешки гостувања. Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа како на претходните натпревари и со нашиот 12 фудбалер публиката ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија - обавји Пандев преку неговиот официјален “фејсбук“ профил. Хрватските медиму ја сместија Македонија во селекција која изненадила и напреднала многу во овие два квалификациски мечеви. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Оптимизмот е заедничката нишка на сите три репрезентации од екс-Југославија што играат во А-групата за пласман на Светското првенство во Бразил 2014 година. Поранешните братски републики, Македонија, Хрватска и Србија сега се лути ривали и играат меѓусебе со Белгија, Велс и Шкотска за пат во Јужна Америка на Мундијалот за 2 години. Ние минавме најтенко со бодовното салдо, освоивме само еден бод во стартните два дуела, иако според играта против Хрватска и Шкотска заслуживме многу повеќе. Н~ грее играта на теренот и прикажаното на „Максимир“ и на „Хемпден парк“, а не загрижува ефикасноста. Нова шанса и голем предизвик ќе ни бидат следните два дуела токму против Хрватска и Србија во октомври. На 12 октомври на арената „Филип Втори“ посакуваме да им се реваншираме на „коцкестите“ за поразот од 0-1 на премиерата од квалификациите, а четири дена подоцна пак играме дома против Србија. - Покажавме дека сме добра репрезентација и сега сигурно повеќе ќе н` почитуваат противниците. Не знам дали ќе ни биде полесно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Во телефонски разговор за Канал 5. Усеини, ја потврди оваа информација, иако вели претходната година учестувал и го добил истиот тендер. Од Антикорупциска ...
сите 202 | | | веќе видена

-Европската Унија ја прима на знаење најавата на Катица Јанева дека има намера да поднесе оставка, се вели во писмената реакција на Европската Комисија. ...
сите 281 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 148 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаневски незадоволен од освоениот бод во Шкотска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: