Голема продажба на парцели во поранешната битолска касарна

Општина Илинден го донесе урбанистичкиот план за локалитетот Јака, со намена за домување во семејни куќи и хотелско сместувачки капацитети. Предвидено е на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Останато

По вчерашното приведување на петте лица кои се поврзуваат со исчезнувањето на тинејџерката Вања Ѓорчевска од центарот на Скопје, се работи интензивно. Детали ...
сите 289 | | | веќе видена

Од 15.11.2023 година започна законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа ...
сите 181 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 212 | | | веќе видена

Марк Регев, еден од високите советници на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, за Би-Би-Си изјави дека Израел прави „максимални напори“ да избегне цивилни ...
сите 171 | | | веќе видена

Во израелските напади во Појасот Газа во изминатите 24 часа се убиени најмалку 700 луѓе, соопшти портпарол на Хамас, пренесува ДПА. Портпаролот рече дека многу ...
сите 42 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски и неговата влада ја потценуваат интелигенцијата на граѓаните. Скроиле буџет и мерки со цел да прават предизборен поткуп, но вистината е дека ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема продажба на парцели во поранешната битолска касарна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: