Бедем: Бесими функцијата не смее да ја употребува за партиски цели

Двајца офицери, подофицер и професионален воен полицаец- тоа бил составот на воениот дел од делегацијата која во понеделникот во униформи на АРМ салутираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прочитавме, слушнавме апсурдни изјави деновиве во медиумите од сите страни по повод чествувањето во Слупчане од страна на министерот за одбрана, ...
| | веќе видена | слични

Не е првпат да се бара одговорност од владини функционери припадници на ДУИ. Неодамна Владата „му прости“ и го поддржа тогашниот заменик-министер за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 80 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 127 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 113 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 70 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бедем: Бесими функцијата не смее да ја употребува за партиски цели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: