Субрата ќе гради во Охрид казино на вода!

ВЕЧЕР од неофицијални извори дознава дека Рој ќе гради комплекс на казина на вода што ќе бидат лоцирани на потегот помеѓу пристаништето и Свети Јован Канео. Рој планира во Македонија, покрај комплексот казина да изгради и хотели и центри за забава Компанијата Сахара Индија Париварр на индискиот милијардер Субрата Рој ќе гради комплекс од казина во Охрид. ВЕЧЕР од неофицијални извори дознава дека комплекс ќе се изгради на вода и ќе биде лоциран на потегот помеѓу пристаништето и Свети Јован Канео. Рој планира во Македонија, покрај комплексот казина да изгради и хотели и центри за забава. -Концептот на дизајнот, што го направивме за македонскиот Лас Вегас" ќе го предложиме на македонската влада во септември и структурниот дизајн на почетокот на следната година. Откако ќе биде одобрен, се надеваме дека ќе почнеме со работа за година и пол - вели Рој во изјава за индискиот весник Фајненшл хроникал", но одбил да каже колку точно ќе чини планираниот проект. Субрата Рој во Македонија престојуваше во средината јуни ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека концептот ќе биде готов во септември и дека реализацијата треба да почне за две и пол години По владиното шоу во Индија, Рој експресно ја посети Македонија Индискиот мултимилијардер најави повеќе инвестиции во земјава Индискиот мултимилијардер Субрата Рој вчера за индиските медиуми најави дека сака да изгради град како Лас Вегас во Македонија. Тој изјави дека неговата компанија „Сахара Индија Паривар“ подготвува концепт за влегување во Македонија, и тоа преку изградба на казина, хотели и центри за забава. Рој вели дека концептот ќе биде готов во септември и дека реализацијата треба да почне за две и пол години. Според него, буџетот за овој проект сѐ уште не е финализиран. - Имаме планови за влегување во Македонија. Таму ќе инвестираме во туризмот, рударството и во млекарството. Сакаме таму да направиме град како Лас Вегас - изјави Рој. Млекарница со 2,5 милиони грла Меѓу другите планови што за индиските медиуми ги најави Рој, а за кои не се наведува локација се и изградба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1185 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Го контролира ли некој експрес лонецот кој на Балканот врие? Се тресе и татни лонецот, а никако да се најде вентил за да не експлодира. А, се започна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субрата ќе гради во Охрид казино на вода!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: