Времето утре: Освежување со дожд и грмежи

11 копии

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен дожд и грмежи. На места се очекува врнежите да бидат пообилни, особено во јужните и источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне со локален пороен дожд и грмежи. Температура ќе се спушти до 19 степени наутро, а дневната ќе достигне до 30 степени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје слично време со температура до 30 степени.
| | веќе видена | слични
9 копии

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ зрачењето ќе изнесува седум. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.
| | веќе видена | слични

Метеоролозите да денес најавуваат сончево и топло време со температури кои ќе се движат од 22 до 32 степени. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени. УВ зрачењето ќе изнесува седум.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, свежо и ветровито. Ќе дува доумерен засилен северен и северозападен ветар.Утринските температури ќе се движат од 10 до 20 степени, а максималните дневни ќе го достигнат 33-от степен.Во Скопје и околината денеска ќе биде претежно сончево, свежо и ветровито. Ќе дува доумерен северозападен ветар. Утринската температура ќе го достигне 15-от, а максималната дневна 30-от.УВ индекс 7.
| | веќе видена | слични

На Балканот во недела ке биде претежно сончево, ветровито и свежо. Нестабилно со врнежи од дожд попладне ке биде во источните предели. Силен ветар ке дува на Јадранското и Егејското море. Максималните температури ке се движат од 25°C до 34 °C. Во Македонија во недела ке биде претежно сончево, свежо и ветровито. Ке дува доумерен засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од 10°C до 20°C, а максималните дневни ке се движат од 24°C до 33°C. Ув индекс 7. Во Скопје во недела ке биде претежно сончево, свежо и ветровито. Ке дува доумерен северозападен ветар. Утринската температура ке се движи од 15°C, а максималната дневна ке достигне до 30°C. Ув индекс 7. Во понеделник во Македонија ке биде сончево, посвежо и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните прдели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од 9°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 25°C до 33°C. Ув индекс 8. ...
| | веќе видена | слични

По два дена интензивни врнежи од дожд и ветер, температурите во Охрид бележат осетно намалување. Дневната е пониска за десетина степени, а ноќите се свежи и студени. Околу полноќ температурата во Охрид изнесуваше 14 степени Целзиусови. Според најавите денеска не очекува сончево време со умерена облачност и максимална температура до 26 степени. Сончево и потопло време ќе преовладува и во наредните три дена. Дневните температури ќе бидат во пораст и ќе се движат од 26 до 33 степени во понеделник, до 34 во вторник, односно 36 во среда. OhridNews
| | веќе видена | слични
2 копии

Без подолги чекања на границите На граничните премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија, соопштуваат од АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен Посебна внимателност им се препорачува на возачите на патните правци Дебар - Струга, Маврово - Дебар, Катланово - Велес и Демир Капија - Удово, каде е можна појава на одрони кои може да го попречат движењето на возачите. Повнимателно и на магистралниот пат М-1 делница Катланово - Велес каде се одвиваат работи на реконструкција на патот, за што има поставено соодветна сообраќајна сигнализација.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 220 | | | веќе видена

„Анти НАТО Мицкоски денеска потврди дека е дел од оние што сакаат да го поткопаат Доворот од Преспа, да ги закочат ЕУ и НАТО интеграциите на Македонија.Толку ...
сите 358 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 190 | | | веќе видена

Ќе ги добијат ли парите здравствените работници од симболичното како што велат од Синдикатот на Клинички центар покачувањето на платите или во иднина ќе се ...
сите 99 | | | веќе видена

Законот  ги содржи делата кои нема да бидат предмет на амнестија а се очекува целата процедура да заврши до нова година. Зијадин Села со очајна изјава дека со ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето утре: Освежување со дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: