Под контрола пожарот кај селата Копанце, Туденце и Раотинце

5 копии

Дирекцијата за заштита и спасување вечерва соопшти дека е под контрола пожарот меѓу селата Копанце, Туденце и Раотинце, Општина Јегуновце и оти е локализиран пожарот кај селото Грешница, Македонски Брод. Пожарот меѓу селата Копанце, Туденце и Раотинце, Општина Јегуновце е ставен под контрола откако денеска авион на Дирекцијата во 11 наврати врз него изфрлил 22 тона вода. Околу 18 часот, пак, е локализиран пожарот во месноста викана Присој, кај селото Грешница, Македонски Брод. Пожарот е пријавен во 13 часот а избувнал на пасиште. Во негово гасење учествуваат тројца пожарникари, петмина шумски работници и три лица од месното население.
| | веќе видена | слични

На терен се екипи од шест возила и 15 лица од ППБ кои се справуваат со огнената стихија. Пожарот во село Кучково, Општина Ѓорче Петров, е локализиран. Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување во моментот не дејствуваат, но се подготвени доколку има потреба. - Дирецкијата ја следи ситуацијата на целата територија на државата преку 35-те подрачни одделенија.
| | веќе видена | слични
4 копии

Пожарот кој утрово беше ставен под контрола, кај скопското село Радуша, повторно се активира, а на терен се екипи од шест возила и 15 лица од ППБ кои се борат со огнот, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување. Пожарот, пак, во село Кучково, Општина Ѓорче Петров, е локализиран.
| | веќе видена | слични
12 копии

Дирекцијата за заштита и спасување денеска соопшти дека под контрола е ставен пожарот кај село Радуша, општина Сарај, а на терен дежураат екипи од две возила и три лица од противпожарната бригада. Локализиран е и пожарот кај село Кучково, општина Ѓорче Петров. Имено Дирекцијата за заштита и спасување нема мобилизирано сили, но будно ја следат ситуацијата на целата територија на Република Македонија преку своите 35 подрачни одделенија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување во моментот не дејствуваат, се подвлекува во соопштението, но се спремни доколку има потреба. Дирекцијата за заштита и спасување денеска соопшти дека под контрола е ставен пожарот кај село Радуша, општина Сарај, а на терен дежураат екипи од две возила и три лица од противпожарната бригада. Локализиран е и пожарот кај село Кучково, општина Ѓорче Петров. Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување во моментот не дејствуваат, се подвлекува во соопштението, но се спремни доколку има потреба. Дирекцијата за заштита и спасување нема мобилизирано сили, но будно ја следи ситуацијата на целата територија на Република Македонија преку своите 35 подрачни одделенија.
| | веќе видена | слични

Скопје, 12 август - Пожарите во Радуша, Општина Сарај и во Кучково, Општина Ѓорче Петров се ставени под контрола, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување. Во Радуша на терен дежураат екипи со две возила и тројца припадници на Противпожарната бригада. Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување во моментот не дејствуваат, но се подготвени за интервенција доколку има потреба.
| | веќе видена | слични

Во Радуша на терен дежураат екипи со две возила и тројца припадници на Противпожарната бригада. Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување во моментот не дејствуваат, но се подготвени за интервенција доколку има потреба.
| | веќе видена | слични

Повторно е регистриран пожар во близина на селото Радуша кој избувнал вчера околу 17.30 часот. Веднаш по избувнувањето, екипи на Противпожарната бригата извршиле интервенција. Засега канадерите не се активни но се во состојба на подготвеност.
| | веќе видена | слични
5 копии

Нов пожар е регистриран вчера попладне во село Радуша, во општина Сарај, додека пожарот во село Кучково е ставен под контрола, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување. Пожарот во Радуша се појавил околу 17:30 часот. Дежурните екипи од Противпожарната бригада., веднаш почнаа да вршат интервенција. Дежурни екипи од ППБ, пак, ја надгледуваа состојбата во село Кучково, во општина Ѓорче Петров, каде пожарот е под контрола. Пожарот во општина Јегуновце, Тетовско, кој избувна на 10 овој месец, изгаснат е во 12 часот. Авионите на Дирекцијата за заштита и спасување не дејствуваат, но се подготвени доколку има потреба, а Дирекцијата нема мобилизирано сили, стои во соопштението.
| | веќе видена | слични

Нов пожар попладнево околу 18 часот избил во близина на селото Радуша, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување. Од таму информираат дека во тек е интервенција на дежурните екипи на противпожарната бригада на Скопје. Авионите во моментов не дејствуваат но се подготвени да почнат да надлетуваат и да гасат од воздух доколку за тоа има потреба. Од Дирекцијата за заштита и спасување истовремено информираат дека пожарот кој гореше во близина за скопското село Кучково е ставен под контрола, а целосно е изгасанат оној во општина Јегуневце, Тетеовско.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ нападите на толпата граѓани во општина Центар на седницата која се одржа на 7 и 10 јуни 2013 година на чија ...
сите 53 | | | веќе видена

Конечно дошол ден кога работите полека се стишуваат. Енергијата полека паѓа, мудроста ги надвладејува избрзаните постапки, се’ полека го добива саканиот облик. ...
сите 61 | | | веќе видена

Весна Николовска Големината не се мери според името, туку според делата, а на 22-годишниот Дејан Милосављев му беа доволни само четири недели за на дело да ја ...
сите 189 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Куманово -Скопје на делницата Романовце-Миладиновци. Според МВР, возилото „пежо ...
сите 152 | | | веќе видена

Дефинитивно младата пејачка Антониа Гиговска 2018 година ќе ја памети како една од најдобрите за неа. По учеството на меѓународниот фестивал во Брешов, ...
сите 43 | | | веќе видена

Јас сум христијанин и воспитуван во таков дух. На сите нив им ги простувам гревовите, бидејќи не знаат што прават, вели во своето јавно обраќање, пратеникот на ...
сите 10 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Под контрола пожарот кај селата Копанце, Туденце и Раотинце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: