Се топиме!

Македонија, според најавите на синоптичарите, денеска влегува во т.н. портокалова фаза со температури над 40 степен и УВ-индекс 9. -Во овој момент нема на сила ...
| | веќе видена | слични

Македонија денеска преминува во зелена топлотна фаза поради намалувањето на температурите, беше најавено од метеоалармот од Управата за хидрометеоролошки ...
| | веќе видена | слични

Од портокалова Македонија преминува во зелена фаза. Наредните денови ќе залади а викендов се очекува температурите да опаднат за неколку степени. Прогнозите се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, за четврток се предвидува намалување на температурите, при што целата територија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се топиме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: