Поранешен американски војник го извршил масакрот во Висконсин

2 копии

Златниот храм во Амритсар е најпознатото светилиште на Сиките и на најмладата светска религија. Во САД, Сиките се‘ почесто се цел на напади. Што се ...
| | веќе видена | слични

Американските Сики се жалат оти нивните сонародници честопати за нив мислат оти се муслимани и дека се цел на напади поттикнати од верска омраза, особено по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен американски војник го извршил масакрот во Висконсин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: