ХЕЦ Света Петка – ФОТО ГАЛЕРИЈА

На изработката на проектот работеа: „Рико,“ „Литострој,“ „Корона,“ „Искра Импулз,“ „Ирма“ и „Етра“ (од словенечка страна) „Гранит,“ „Бетон,“ ГИМ, „Хипокс,“ ...
| | веќе видена | слични

По шест години градба, во средата беше пуштена во употреба хидроелектричната централа „Света Петка“, која, според проекции, би требало да снабдува околу 40 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 604 | | | веќе видена

Во Словенија расте бројот на новозаразени од Ковид-19, со 31 нов случај на 1.111 тестирани во последните 24 часа, но нема нови смртни случаи.Досега, дневното ...
сите 839 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 299 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 126 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 168 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХЕЦ Света Петка – ФОТО ГАЛЕРИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: