Цело е кога има се: Нема ефтина струја преку ден

2 копии

Ако енергетските компании не се рентабилни или не заработат колку што е потребно за системот да функциониранормално тогаш тој е доведен во опасност. Тарифниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕВН Македонија има обврска да ја спроведе одлуката на РКЕ за укинување на дневната евтина тарифа, се вели збунувачкото соопштение на националниот дистрибутер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 603 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 140 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цело е кога има се: Нема ефтина струја преку ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: