Модерни училишта за новите генерации

2 копии

Останато

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО со консензус донесе одлука природното и културното наследство на нашиот Охридски регион да не биде впишано на листата ...
сите 245 | | | веќе видена

Судечкиот совет предводен од Илија Трпков, им изрече мерка куќен притвор на Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Владимир Атанасовски кои денеска беа осуден на ...
сите 126 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 151 | | | веќе видена

- Извештајот на Американскиот Стејт Департмент за инвеститициската клима во Република Македонија за жал го потврдува она што веќе подолг временски период го ...
сите 123 | | | веќе видена

„Откако се донесе одлуката на Уставен суд за укинување на член 163 став 3 од Законот за банки на ден 25 мај оваа година, на истиот тој ден Владата експресно ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модерни училишта за новите генерации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: