Се уште гори

Пожарите во околината на националниот парк Јасенн, Катлановска Бања и Танушевци се се уште активни. Во текот на вчерашниот ден, информираа од Центарот за ...
| | веќе видена | слични

1. ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА – меѓу с.Горничет и с. Ума,вчера дејствуваа два авиона на Дирекцијата за заштита и сапсување во 12 налети на 21.07.2012 г,сега присутни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема активни пожари, тројца од повредените во Струмица се борат за живот Во моментов, на територијата на Македонија нема активни пожари, соопшти Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Од Центарот за управување со кризи информираат дека во моментов на територијата на Република Македонија нема активни пожари. - Со помош на дождот од кој синоќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште гори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: